Kui vanad toolid hakkavad logisema, siis pole kindlasti mõtet neist kohe loobuda ja poodi uute järele tõtata. Probleem on suure tõenäosusega lihtsalt selles, et tappides olev liim on oma aja ära elanud.
Et tooli konstruktsiooni parandada, tuleb alustada kõigepealt selle juppideks lahtivõtmisest. Sealjuures tuleb hinnata, kas kõiki tappe on vaja kindlasti lahti võtta või mitte. Kui näiteks seljatugi iseenesest ei logise ja midagi selle juures ei häiri, siis võib ta ka ühte tükki jätta.
Lahtivõtmise juures on väga oluline etapp ka kõikide osatükkide märgistamine. Eks igaühel tekib märkimise osas oma viis, aga tähtis on, et sa pärast kokku pannes teaksid kuhu täpselt ja mis pidi mingi jupp käima peab.
Seejärel tuleb vanast liimist puhastada tapikeeled ja -pesad. Selleks võib kasutada näiteks vana peitlit või nuga ning lõpuks tuleb kindlasti kasuks ka lihvpaber. Kindlasti tasub tähele panna, et tapid liiga lõdvalt käima ei hakkaks.
Enne tooli lõplikku kokkupanekut on soovitatav teha ka nii-öelda kuiv proov, ehk siis proovida tool kokku panna ilma liimita. Siin tulevad välja väikesed vead näiteks tappide puhastamisel või võib lihtsalt esineda probleeme tagasi kokku panekul. Kui mingisuguseid muresid esineb, siis saad veel asja parandada. Kui aga liim oleks juba peale kantud, siis ei oleks enam aega nendega pahatihti tegeleda.
Tooli kokkuliimimisel tuleb varuda kõik vajaliku pikkusega pitskruvid ja koormarihmad juba käe ulatusse, sest pärast liimi pealekandmist pole aega neid enam otsima minna. Liimi saab tapikeeltele kanda näiteks pintsli või spaatliga ning seda tuleks kanda just parasjagu üsna õrna kihina, et seda liiga palju tapist välja ei hakkaks pritsima. Liimidest soovitan kasutada PVA või puiduliimi nime all poes kättesaadavaid tooteid.
Tooli juures on väga tähtis mõõta istme diagonaalide võrdsust. Seda saab teha näiteks piisavalt pika nöörijupi abil. Kui diagonaalid omavahel võrduvad, siis on kõik hästi ning tuleb tool liimi kuivamiseks surve alla panna. Kui aga on erinevusi, siis tuleks vastavalt tooli osasid omavahel liigutada, kuni nad võrdseks saavad.
Lutheri toolid on viimasel ajal üha enam populaarsust kogunud, seega tasub neid kindlasti hoida ja väärtustada. Antud pildid on tehtud ühe meie kliendi toodud toolide näitel, kelle sooviks oligi ainult toolid istumiskindlaks teha ning uue viimistluse järgi ei näinud ta veel vajadust.