Nurgakapi värskenduskuur - Atmosfäär mööbel

Lihtne mööbli värskenduskuur

posted in: Mööbliprojektid | 0

Aja jooksul saavad kõige rohkem kulumist mööbli pealispinnad, nurgad ja servad. Enamustele mööbliesemetele on väga ohtlik seisev vesi, nii et kui märkad kuskil mööblil vett, tasuks see võimalikult kiirelt ära pühkida. Aga ikka juhtub nii, et kõike ei märka ja lillepotist immitsenud kastmisvesi on juba jõudnud kahjustada mööbli pinda.

Kulunud ja katkine kapi pind
Kulunud ja katkine kapi pind

Olenevalt mööbliesemest ei pruugi see veel kõige lõpp olla. Kirjeldame ühe kliendi kulunud nurgakapi näitel, kuidas saab üsna lihtsalt oma mööbliesemele uuenduskuuri teha.

Esimene töö oleks kapi nende osade lihvimine, mida soovitakse üle värvida. Alguses kasutasime lihvimispaberit nr. 100. Lihvida tuleks kindlasti pikikiudu. Teine lihv tuleks teha suurema numbriga lihvimispaberiga (nt 240). Seejärel pühi pinnad niiske lapiga puhtaks ning oota kuni pind kuivab.

Kapi lihvimine nr 100 lihvimispaberiga
Kapi lihvimine nr 100 lihvimispaberiga

Värviks valisime VivaColori vesialuselise mööblivärvi, mille lasime toonida mustaks. Kui ei soovi pintslijälgi, värvi rullikuga (kõige väiksema karvapikkusega rulliga, mis poest leida on). Sisenurgad, kuhu rull ei ulatu, teeme me tavaliselt pintsliga kiirelt enne rullimist ja siis alles rullime. Värvialuse kiireks puhastamiseks on hea kasutada pisikest läbipaistvat kilekotti, nii ei pea pärast alust pesema hakkama.

Värvirulli aluse võib katta kilekotiga
Värvirulli aluse võib katta kilekotiga
Nurgakapi värvimine rullikuga
Nurgakapi värvimine rullikuga

Kui värv on ülevärvimiskuiv (u 24 h), tasub alati teha vahelihv peene lihvpaberiga, mis jätab pinna eriti kauni ja sileda. Vahelihvi tolm pühitud, saab uuesti rullikuga värvimist alustada. Peale teise värvikihi kuivamist enam lihvida ei tohi. Muidu jäävad pinnale lihvimise jäljed.

Vahelihvi tegemine lihvpadjaga
Vahelihvi tegemine lihvpadjaga

Järgneb lakkimine, milleks on väga mugav kasutada Tikkurila vesialuselist läbipaistvat Kiva lakki. Ka lakki saab peale kanda rullikuga, kattes nurgad enne pintsliga ette. Laki läikeastet näitab linnuke purgi all servas. Kulumiskindlust tõstab mitme lakikihi tegemine ja iga kihi vahel tuleks taaskord teha vahelihv võimalikult suure lihvimispaberi numbriga või hoopis pehme lihvpadjaga. Kõige viimasele lakikihile loomulikult enam lihvi ei tasu teha.

Värskenduskuuri läbinud nurgakapp
Värskenduskuuri läbinud nurgakapi pind on peegelsile ja vastupidav!

Ja ongi uuenduskuur edukalt läbitud! Jõudu tööle!