Pulmailu loomine - foto Alexey Kochetovsky

Kaunistame pulmapidu isetehtud ehetega

posted in: Nipid ja nõuanded | 0

Eelmises postituses „Kuidas luua pulmailu“ ei jõudnud korraga kõiki kaunistuste valmistamise nippe jagada, mida oma pulmapeol tegime, mistõttu jätkan samal teemal.

Kuna meie peo põhilised märksõnad olid läbipaistvus, õhulisus, sõnajalad, müstilisus, loodus, siis kasutasime lauakaunistuses palju värskeid sõnajalgu ja läbipaistvaid pudeleid. Pudelid olid nii küünlajalgadeks kui ka roheliste taimedega täitmiseks. Eriti toredad on loomulikult vanakooli retro pudelid ja purgid, mida mul õnnestus kuskilt keldrist leida ning, mis pärast korralikku pesu läksid samuti lauakaunistamisel käiku.

Pudelist lauakaunistus (Foto Alexey Kochetovsky)
Pudelist lauakaunistus (Foto Alexey Kochetovsky)

Nõude pärast ei hakanud ma suurt paanikat tegema – kuna meil olid väiksemate gruppide jaoks mõeldud lauad, ei olnud mul midagi selle vastu, kui igal laual erinevad nõud on. Vastupidi, läksin just „miksi ja sobita“ teed, kus ka kõik taldrikud võisid erineva mustriga olla! Samuti viinapitsid. Me leidsime mingi aeg keldrist suure koguse Kalle vanaisa vanu nõusid ja pitse ning nüüd läksid neist paljud kasutusse! Eriti kihvt tulemus jäi pitsidega. Nõukaaegsed vintage/retro pitsid on minu meelest 10 korda ägedamad kui tänapäeva pitsid. Need on suisa kunstiteosed! Loomulikult mul ei olnud neid korralikkude komplektide jagu, kuid see ei morjendanud minusugust kunstihinge absoluutselt. Jagasime need kõik segamini laudadele, nii kuidas juhtus. Kuna pisut tuli puudust ka, käisin kolasin ringi ühes vanakraami poes, kust mulle neid tasuta anti! Neil oli kolimine plaanis ja tahtsid asjadest lahti saada. See, et ühel laual on kõik erinevad pitsid, oli ka teistmoodi väga kasulik – nii ei läinud need segamini, et kelle pits on milline. Mu hea sõbranna oli neist pitsidest samamoodi vaimustuses nagu mina ja palus oma pitsi suisa mälestuseks mu pulmast endale. Loomulikult ma andsin!

Pulmalaua kaunistamine foto Alexey kochetovsky
Pulmalaua kaunistamine foto Alexey kochetovsky

Joogiklaaside puhul lõi meis välja pisut Kalamaja hipsterlikkust. Meil oli kogunenud suuremas koguses u 350 ml klaaspurke, mida plaanisime nüüd joogiklaasidena ära kasutada. Idee ei olnud üldse uus, seda on viimasel ajal üsna palju kasutusel olnud, kuid andmaks neile pisut isikupära, tegin igale klaasile nimesildi. Jälle väga väike detail, mida pole raske meisterdada, kuid tekitas palju meeldivat elevust, lisas isiklikkust ning pärast ei läinud klaasid segamini ka. Kasutasime nimesiltidel sama fonti, mis kutsetel ja see lõi ühtse komplektse mulje. Tore oli vaadata, kuidas oma nime otsiti nende 100 purgi seast ja vahel suisa kaheldi, et äkki ikka minu nimega ei ole? Ikka oli, isegi bändiliikmetel ja teistel abilistel, kuna see ju eesmärk oligi – näidata, et kedagi pole unustatud. Kõige parem purkide kasutamise juures ilmneb aga alles peo lõpus – klaaspurgid saab lihtsalt klaastaarasse visata ja ei pea muretsema nende pesemise või katkimineku pärast.

Siltide tegemine oli imelihtne – printisin nimed tugevale A4 paberile kahte tulpa, lõikasin kastidena välja ja siis otsad ümaramaks ka. Kahte otsa tegin suure sokinõelaga augud ja toppisin peene musta kummi aukudest läbi. Otstesse sõlmed ja oligi valmis. Tuli vaid vaadata, et sõlm piisavalt suur saaks, et see august läbi ei tuleks.

Klaaspurgist joogiklaas nimesildiga foto Alexey Kochetovsky
Klaaspurgist joogiklaas nimesildiga foto Alexey Kochetovsky

Lisaks laudadele plaanisime kaunistada ka väljas olevat buffee/snäki lauda ja selle ümbrust. Ikka jäädes samade märksõnade juurde, sain vihje ühelt armsalt klaasikunstnikult, et ta sõbral on suuremas koguses vingeid vanu klaasist karafinilaadseid pudeleid. Nende ainus miinus olevat see, et nad olid ümara põhjaga, mistõttu ei saa neid kuhugi asetada. Mõtlesin pisut selle probleemi üle ja leidsin suurepärase lahenduse – kui ei saa asetada lauale, siis saab ju ometi riputada laua kohale! Mul läksid silmad särama ning palusin neid pulmapeoks laenuks.

Minu idee oli ise meisterdada igale klaasnõule makramee stiilis hoidja. Ostsin Abakhanist rulli valget peenemat puuvillast nööri (u 3 Eur tk) ja uurisin Internetist erinevaid makrameede õpetusi. Kes ei ole kursis, siis makramee on tegelikult lihtsalt sõlmimise kunst. Olla võib erinevas koguses nööre, mida kas lihtsamate või keerulisemate sõlmede abil saab vingeteks mustrilisteks imeteosteks muuta. Mind huvitasid siis eelkõige just potitaimedele mõeldud makramee hoidjad, sest taime asemel plaanisin kasutada laenatud klaasnõusid.

Makrameehoidjas klaasnõu - Atmosfäär mööbel
Makrameehoidjas klaasnõu – Atmosfäär mööbel

Makramee tegemise õpetus. Mõõda pikkus, kui kõrgele laest lillepotti rippuma soovid. Meil on kõrged laed ning seetõttu oli minul selleks 120 cm. Korruta mõõdetud arv 3ga ja saad enam-vähem ühe nööri pikkuse (oleneb pisut, kui palju sõlmi kaunistuseks teha tahad). Selliseid mõõda nüüd aga 4 tk, mis murra keskelt pooleks. Tee kõikide nööridega koos üks suur sõlm, jättes murdekoha aasaks, millega makrameed üles riputada. Edasi saad jälgida juba fotoõpetust, sest tegelikult on hoidjate valmistamine imelihtne! Kui piisavalt palju on sõlmitsetud ja tundub, et nüüd aitab, võta kõik nöörid uuesti pihku ning tee nendega samasugune sõlm nagu alustadeski. Voila ning ongi valmis!

Lillepoti hoidja valmistamine - Atmosfäär mööbel
Lillepoti hoidja valmistamine – Atmosfäär mööbel
Lillepoti makrameehoidja - Atmosfäär mööbel
Lillepoti makrameehoidja – Atmosfäär mööbel
Isetehtud lillepoti hoidja - Atmosfäär mööbel
Isetehtud lillepoti hoidja – Atmosfäär mööbel

Peo kaunistusi meisterdades ei tasu unustada, et ka su enda riietus läheks peo stiiliga kokku. Tegu võib olla ka vaid pisikeste detailidega, mis ühtsusele viitaksid. Ma lasin spetsiaalselt teha endale üliarmsad ja pulmastiiliga kokkusobivad ehted kodumaisel pisiettevõttel Vaikelu. Sealsed piigad meisterdavad Eesti loodusandidest (samblikest, metsa ja põllulilledest, lehtedest jne) imelisi vaigust ehteid! Meie sõnajalateemale vastavalt palusin neil teha kõrvarõngad ja käevõru sõnajalgadega. Nad polnud varem sõnajalgadega katsetanud, kuid olid kohe valmis proovima. Tulemus sai imeline ning kõige lahedam on see, et ehted on tore mälestus, mida saab kanda ka peale pulmapidu!

Vaikelu läbipaistvad ehted sõnajalgadega
Vaikelu läbipaistvad ehted sõnajalgadega
Vaikelu kõrvarõngad
Vaikelu kõrvarõngad pulmapeol – foto Alexey Kochetovsky

Ma ise avastasin, et nende valmistatud kuulikesi taimedega saab kasutada ka teistel eesmärkidel. Näiteks saab teha pokaalieristajaid, salvrätihoidjaid, lauanumbreid/eristajaid jne. Seega, kui kellelgi on veel pulmas oma konkreetne lill või taim, mille motiivi tahaks mujalgi kasutada, siis tasub julgelt nendega ühendust võtta ja oma idee välja pakkuda!

Pulmavideo palusime teha Kaval Ants stuudiol, kelle puhul me saime kindlad olla, et neil on suurepärased vahendid ja oskused igasuguste reklaam-, pulma- ja muude videoklippide tegemisel, ning otse loomulikult ei pidanud me pettuma! Droonikaadritest kuni lähiplaanideni, kõike oskavad ja suudavad teha ja seda ka soodsa hinnaga!
Nende valmistatud lühikest ja meeleolukat videoklippi meie pulmapeost saab näha siit!

Pulmafotograaf: Alexey Kochetovsky
Pulmavideo: KavalAnts
Ehted: Vaikelu
Kaunistused: Atmosfäär ja Uuelootuse