Aastavahetuse pidustused seljatatud, teeme esimeses 2017. aasta postituses korraliku muutumismängu Autentico kriidivärvidega. Tundmatuseni muutev make-up teeb kahest ilmetust öökapist glamuursed kaunitarid!
Autentico bränd on samuti pärit Inglismaalt nii nagu esimesedki värvid meie eksperimendis ning ka neil on igati suur variatsioon toodete osas. Üsna hiljuti tulid nad välja väga põneva uue kriidivärviga Versante, mille puhul on öeldud, et see ei vajagi veekindluse saavutamiseks vahatamist ega lakkimist! Katsetame seda kohe!
Selle projekti jaoks valitud nõukaaegsed vanakooli öökapid pole mingid haruldused ning neid lendab prügimäele kindlasti suur hulk, kuna nende välimus pole just „kõige modernsem“. Veidi nutikat mõtlemist ja käsitööd teeb aga imet. Me lõikasime neil endistel Tallinna Vineeri- ja Mööblikombinaadi kappidel jalad alt ära ning meisterdasime puidust uued tikk-jalad. Samamoodi eemaldasime kappide tagant ebavajalikud kõrgemad tagaseinad ning asendasime need õiget mõõtu vineeridega. Juba peale sellist muudatust nägid kapikesed palju elegantsemad välja!
Enne värvimist tegime karestuslihvi (nt lihvpaber 100). Jah, on öeldud, et ei pea enne kriidivärvidega värvimist lihvima, kuid parema tulemuse annab see igal juhul. Värvimist alustasime tumedast värvist ja pintseldasime öökappide kõik välised osad 3 korda üle. Võimalik, et oleks piisanud ka kahest kihist, kuid kuna kapid olid alguses erinevat värvi, tahtsin kindel olla, et mõlemad saavad ideaalselt ühte tooni. Tavaliselt teeksin ma seda rullikuga, kuid seekordne missioon oli proovida saada pintsliga võimalikult sile ja triibuvaba pind.
Pintsli valik on sellisel juhul oluline – see võiks olla otsast peenemaks minev ja väga pehmete tippudega kvaliteetsem (laki)pintsel. Viimased tõmbed peavad olema ühest servast teise ning jälgida tuleb, et külgedele ei tekiks värvitilkasid. Kuna kriidivärvid kuivavad kiiresti, siis kuivanud osa ei tasu uuesti pintsliga üle nühkida. See ajab pinna hoopis karedaks. Tegime ka vahelihvid lihvimispadjaga ning seetõttu tuli tulemus meeldivalt sile. Hoidmaks oma kvaliteetset pintslit tuleks pärast värvimist koheselt pintsel pesta sooja vee ja seebiga. Tavaline seep toimib ka väga hästi.
Sahtlipaneelid otsustasime värvida rullikutega valgeteks (kolm kihti), kuna rullikuga saab üldiselt kenad sirged servad ilma, et peaks teipi kasutama. Kui valge värv oli kuivanud, siis sai alustada triipude tegemisega.
Triipude eri, ehk nipp kuidas saada ideaalselt sirgeid triipe!
1. Teibi osad, kuhu värvi ei soovi. Ma olen üldiselt kasutan triipude laiusteks olemasolevate teipide laiuseid. Seegi kord teipisin kõigepealt kolm triipu järjest, siis eemaldasin keskmise teibiriba ja tõstsin selle kolmanda serva külge. Nii jätkates saab ilma mõõtmata sirged vahed.
2. Peamine trikk on selles, et enne, kui teha värvitooniga, millega triipe tahad, tuleks teha triibud alguses hoopis põhjaga sama tooni. Mul oli valge põhi, mistõttu värvisin triipude kohad valge värviga üle. See liimib lahtised teibi servad kinni ja isegi, kui valgub teibi alla, ei jää seda näha, kuna tegu on sama tooniga. Oota, kuni valge värv on täiesti kuivanud.
3. Alles nüüd värvi selle tooniga, millega tegelikult triipe tahad. Meie puhul siis tumehalliga.
Ja see ongi kõik! Ma eemaldan teibi tavaliselt vaikselt ja rahulikult juba kohe peale viimase kihi värvimist, siis kui värv on veel niiske. Vahe on kohe väga hästi näha, nagu järgnevalt fotolt vaadata võib.
Pean tunnistama, et Autentico hubases stuudios Coloratum, kus nende erinevaid tooteid soetada saab, jäi mulle silma veel ka paar värvilist vaha, mida sooviksin kunagi kindlasti proovida. Ja mitte ainult värvilised, vaid ka sellised, millega saab anda mööbliesemele juurde sädelust!! Minu lemmik neist oli tumehall vaha kuldse sädelusega. Üldiselt ma kullakarva asjade järgi ei hullu (olen pigem hõbeda inimene), kuid see vaha nägi väga hea välja. Kuna aga neid tumehalle kappe polnud vaja vahatada (Versante Matt sisaldab juba ise vaha), jääb see seekord proovimata.
Autentico Versante värvi tekstuur tundus jäävat mööblile pisut nahkjam kui teistel kriidivärvidel, mida enne proovinud oleme. Positiivne on see, et selline värv aitab võita aega, mis muidu kuluks vahatamisele või lakkimisele, samas ei saa seda aga kasutada vanutamise efekti jaoks, kuna see ei eemaldu lihvides üldse kergelt! Seega tuleb värvi valida vastavalt vajadusele – kui soov on ühtlase tulemuse järgi, sobib Versante hästi, kui aga on vaja kulunud efekti saavutada, siis tasub hoopis tavaline Autentico kriidivärv valida. Tore oli ka see, et kui teistel seni proovitud värvidel oli ikka mingi lubja-kriidi lõhna tunda, siis Autentico värvidel ei tundnud tõesti mitte mingit lõhna!
Igal juhul oli me rahulolu suur, kui öökapid valmis said. Kaks toredat mööblieset Atmosfääri poolt taaskord päästetud ning nüüd edasi on kõik lugejate kätes, et nad jõuaksid ka õigesse koju! Kui nad sulle meeldivad, leiad Atmosfääri kodulehelt nende kohta rohkem infot.