Laua redisain - Atmosfäär

Tavalisest eriliseks ehk diivanilaua redisain

posted in: Mööbliprojektid | 0

Vahepeal sai tehtud üks kiiremat sorti ümber-disainimine, mida nüüd teilegi jagaks. Kuigi ilma osas hetkel kevadet ei paista, siis tundub, et inimeste hinges peitub küll juba soov tuppa värskendust tuua. Nii ka üks meie tore klient tõi meile musta diivanilaua, millele soovis veidi vürtsi lisada. Põhiliseks probleemiks oli lauaplaat, millele olid tekkinud tugevad kulumisjäljed. Tegemist oli aegu näinud Tarmeko diivanilauaga. Koos leidsime sobiva disainilahenduse ja nii me siis usinalt tööle asusimegi!

Laud enne korda tegemist
Laud enne korda tegemist

Kõigepealt tuli lauaplaat vanast värvist puhtaks kaapida. Ikka kaabitsaga, mida aeg-ajalt tuli käial teravaks ihuda. Siis karestasime laua serva lihvimispaberiga, kuna disainilahendus nägi ette selle ülevärvimist. Enne värvima asumist tuli laud muidugi korralikult puhtaks pesta ja kuivatada. Värvisime Otex kruntvärviga kaks kihti ja valge mööblivärviga veel omakorda kaks kihti. Iga värvikihi vahel tuleb teha vahelihv, see on väga oluline ilusa siidja tulemuse saavutamiseks. Vahelihvi tegime pehme lihvpadjaga. Kruntvärvi värvisime pintsliga, kuid mööblivärvi pintsli ja rullikuga, et ei jääks tugevaid pintslijälgi. Pintsliga enne kohtadest, kust rullikuga ligi ei pääsenud ja siis võimalikult väikse karvakihi pikkusega rulliga kiirelt üle. Kui värvi läks veidi lauaplaadile, sai selle pärast kuivamist lihvimispaberiga ära lihvida.

Lauaplaadi puhastamine värvist
Lauaplaadi puhastamine värvist

Kliendi soov oli saada eelkõige korralik lauapind, mis kannataks paremini vett ja kulumist, kui eelnev viimistlus. Seeõttu katsime kaabitud ja lihvitud lauaplaadi mitme kihi veebaasil Kiva poolmatt lakiga, mille headuses oleme juba ise veendunud. Me enda laud on sellega kaetud ning oma 7 aastat kasutuses olnud. Seisva vee muidugi pühime võimalusel kiiresti ära ja kuumade asjade all kasutame ikka kuumaaluseid, kuid vahel ikka juhtub, et kuumaalused on kuhugi kaduma läinud. Ei ole midagi juhtunud.

Kiva lakki on sellisele siledale pinnale taaskord lihtne kanda rullikuga. Tuleb üsna kiirelt teha, sest lakk kuivab kiiresti ja muidu võivad jätkamiskohtadele jääda kuivamisjäljed. Lakki lisasime ka värvitud lauaservale, et tagada eriti kulumiskindel serv.

Lauaplaadi lakkimine
Lauaplaadi lakkimine

Lõpuks tegime laua jalgadele ka väiksed valged ruudukesed, mis harmoneeruvad kliendi kodus leiduvate ruudumotiividega. Nende tegemine võttis igati kaua aega, sest ruutude vahed tuli korralikult välja mõõta ja lisaks tuli maalriteipi ka veel lõigata, kuna vajaliku laiusega teipi ei suutnud me kuskilt leida. Kui teip kleebitud ja veendutud, et ääred on tugevalt kinni vajutatud, läks töö juba libedamalt. Otex valget kruntvärvi tuli mitu kihti tupsutada, et saavutada ühtlane pind. Lõpptulemust näeb alles pärast teipide eemaldamist, mis on alati veidi pinev hetk. Kõik tuli välja aga suurepäraselt, just nii nagu Atmosfäär plaaninud oli.

Mustri-detailide tegemine lauale
Mustri-detailide tegemine lauale
Laud uues kuues - Atmosfäär redisain
Laud uues kuues – Atmosfäär redisain