Järg on jõudnud ühe tuntuima kriidivärvini Annie Sloan, mis on oma nime saanud kuulsa mööblivärvija järgi Inglismaal. Annie Sloan on ka antud kriidivärvi brändi looja ning peab tunnistama, et turundus on neil väga tugev. Annie on saanud mitmeid auhindu ning lisaks värvidele toodavad nad ka pintsleid, vahasid, raamatuid, tekstiile jne.
Annie Sloan kriidivärvidega otsustasime korda teha kaunite nikerdatud jalgadega Rootsist pärit söögilaua. Kuigi vaheplaat oli kadunud ja lauaplaadi pealispind kulunud, oli laud tegelikult üsna heas korras. Me valmistasime ise lauale uue vaheplaadi, mille lõikasime parajasse mõõtu.
Kõigepealt tegime lauale lihvi ja pesime seda VivaClean vahendiga. Söögilaud on väga tihedalt kasutatav mööbliese, mistõttu mida tugevam on selle viimistlus, seda parem. Soovisime laual kasutada ühte eriti põnevat tehnikat, mille õppisin Vintage Chick’i kriidivärvi koolitusel. Läbitud koolitus oli mitmes mõttes väga hea – tutvustati erinevaid tehnikaid ja nippe, korraldus oli ladus ja kõik vajalik oli enne kenasti ette valmistatud.
Aga nüüd siis sellest põnevast 3D tehnikast. Idee on taaskord tekitada võimalikult vana eseme mulje ja kuigi see kõlab lihtsalt, siis tegelikult peab selleks korralikult vaeva nägema! Vanal esemel on mitmed kihid värvi, konarusi ja ebatasasusi. Ajaloo kihid, kui nii võib öelda.
- Selle tehnika puhul tuleb kõigepealt värvida pintsliga aluskiht, et tekitada nakkumine.
- Teist kihti tuleb teha jupphaaval – pintsliga paksult värvi pinnale ja kohe märjale pinnale tuleb peale suruda saepuru/puidulaastusid (tegin seda näppudega). Sobivad siiski üsna väiksemõõdulised puidupurud. Saepuruga ei tasu kokku hoida, sest osa sellest saab pärast maha lihvida. Mul kulus pea terve 0,5l jogurtitopsi jagu saepuru!
- Kui saepuruga kiht on tehtud, lase sel kuivada ning siis värvi pintsliga taaskord üle. Eriti põnev jääb tulemus siis, kui kihtideks kasutad erinevat tooni värvi. Mulle meeldib, kui kahe tooni vahe pole väga kontrastne, vaid pigem selline heledam-tumedam kooslus.
- Peale selle kihi kuivamist saab liivapaberiga krobedused üle käia ja teravad tipud maha lihvida. Värvi ja tööaega kulub sellele tehnikale palju ja tuba on saepuru ka täis, kuid nii see kihilisus tekib!
- Laki või vahata värvitud krobeline pind üle.
Tulemus. Söögilaua juurde tagasi tulles mainiksin ära, et lauaplaadi me katsime rullikuga värvides. Esimeste kihtide puhul pisut lahjendasime kriidivärvi, mistõttu tuli kihte teha suisa neli, et tagada täielik katvus. Kihtide arv oleneb sellest, kui palju värvi lahjendada ja kui tume on aluspind. Miks me lahjendasime? Sest siis saab ühtlasema tulemuse, värv voolab paremini laiali. Hiljem katsime lauaplaadi rullikuga mitme Kiva vesialuselise lakikihiga.
3D tehnika tulemus jäi absoluutselt unikaalne, meenutades koralli krobelist pinda. Viimasel ajal hindan just pastelsemaid toone ja rohkelt tekstuuri. Kujutan ette, kui hästi selline laud sobiks läikivate valgete köögikappidega, tekitades võrratu tekstuuride kontrasti! Populaarseks saanud pulkadest seljatugedega kuurordi toolid ümber laua… Kuid muidugi on lauas ka piisavalt romantilist hõngu ja oma valge värvi tõttu on teda lihtne pea igale poole sobitada. Laud „Lumivalge korall“ ootab uude koju saamist. Kui on huvi, uuri lisa sellelt lehelt!
Annie Sloan värvidega jäin igati rahule. Värve saab endale soetada Vintage Chick poodidest Tallinnast ja Tartust, kuid neid leiab ka Altermööblist ja Moe Muusast Kärdlast. Vahadest muidugi rääkida ei jõudnudki! Teen neist eraldi postituse, sest ka nende kasutamisel on teatud nipid. Lõpliku võrdlusmomendi erinevate värvibrändide vahel saan muidugi hiljem, kui kõik värvid on läbi proovitud, nii et jälgige me postitusi kuni eksperimendi lõpuni!
Kriidivärvide eksperimendist saab rohkem lugeda siit.