lastelaud renoveerimisel

Lastelaud uueks!

posted in: Mööbliprojektid | 0

Viimasel ajal oleme teiste tegemiste kõrvalt nokitsenud ka ühe nõukaaegse lastelaua kallal. Sarnase laua on Atmosfäär veidi aega tagasi juba ka korda teinud, nii et üllatusi ei tohiks tulla (vt lastelaud „Džungel”). Tegu on endises ENSV Metsa-, Tselluloosi-, Paberi- ja Puidutööstuse ministeeriumi „Tootmiskoondis Standard” valmistatud lauaga, ning selle lihtne ajatu disain sobib meie meelest väga hästi ka tänapäevasesse maailma. Laua jalad meenutavad oma kujult Alvar Aalto kurikuulsa kolmejalgse tabureti „L” jalgu. Uus värskendav meiepoolne värvi-visioon lauale on valmis mõeldud ja ootab realiseerimist!

See pisike vanakooli laud tundub olevat justkui suurepärane näitematerjal, mis laadi tööülesandeid meil tavaliselt ühe mööbliesemega ette tulla võib.

lastelaud detail - Atmosfäär mööbel

Kuigi ülesanded pole just väga rasked, vajavad töö erinevad etapid korralikku kuivamisaega, mistõttu venib kordategemise protsess pikaks. Praeguseks olemegi tegelenud puhastus ja eel-etappidega, mis võtavadki mööbli renoveerimise juures enamuse ajast.

Esmalt tegelesime kaaplehe ja lihvimispaberiga vana kollakas-rohelise värvi eemaldamisega. Võtsime lauaplaadi küljest lahti laua jalad ja puhastasime ka nende all oleva pinna. Jalgade eemaldus oli omaette keeruline ülesanne, kuna vanad värvi täis ja roostetanud kruvid ei tahtnud üldse meie tahtele alluda. Lisaks kruvidele olid jalad ka veel liimitud ning liim tuli fööniga lahti sulatada.

kaaplehega värvi eemaldamine
kaaplehega värvi eemaldamine

Siis liimisime lamineeritud kihi katkised ja pundunud kohad kinni ja pahteldasime tisleri pahtliga suuremad katkised kohad. Kuna plaan on kindlasti kasutada enne värvimist krunt-kihti, ei ole kartust, et parandatud kohad kuidagi paistma jääks.

lastelaua lamineeritud kihi liimimine
lastelaua lamineeritud kihi liimimine
liimitud kohad panime pitskruvidega kinni
liimitud kohad panime pitskruvidega kinni
lastelaua pahteldamine tisleripahtliga
katkiste kohtade pahteldamine tisleripahtliga

Järgmise postituse saab teha juba palju põnevamatest ja lõbusamatest töödest, mis lasevad näha ka kiiret muutumisprotsessi.

Kui sulle see laud meeldima hakkas, võid juba julgelt end laua omanikuks broneerida!
Võta meiega julgelt ühendust – info@atmosfaar.ee või meie FB lehel.