Tipp-topp viimistlus nutikale lastelauale

posted in: Mööbliprojektid | 0

Eelmises postituses sai kirjeldatud, kuidas me puhastasime vana nõukaaegset lastelauda ja tegime eel- ning parandustöid. Lubasime kirja panna ka viimistlusega seotud tööd ja käesoleva postitusega saab see lubadus Atmosfääri poolt täidetud.

Värvisime lauaplaadi alt ja pealt kaks korda valge kruntvärviga, mis tagab värvi tugeva ja vastupidava nakkuvuse. Lisaks katab tihe värv ka igasugused parandustööd korralikult. Kruntvärvile sai peale kantud valge mööblivärv, samuti kahes kihis. Lapsed on ju suurepärased katseisikud mööbli vastupidavuse vallas, mistõttu andsime endast parima, et laud peaks vastu kõikidele väikeste geeniuste poolt välja mõeldud trikkidele.

lastelaud - kruntkihi värvimine - Atmosfäär
lastelaud – kruntkihi värvimine – Atmosfäär

Tooli jalad plaanisime jätta ilusat naturaalset värvi, nagu nad värvikihi alt puhastatuna välja koorusid. Sidumaks jalgu puhas-valge lauaplaadiga sai neile peale tõmmatud valged sokitriibud. Lisavad vallatut väljanägemist samuti. Tegime seekord triibud maalriteibiga ja pintsliga, kuna värv oli üsna paks. Kindlam oleks teha triipusid aga hoopis tupsutades värvi svammiga, kuna värv kipub siiski valguma teibi alla. Puidupinnalt saab valgunud osa küll lihvimispaberiga või kaabitsaga eemaldada, kuid värvitud pinnalt seda selliselt eemaldada ei saa.

jalgadele triipude värvimine - Atmosfäär
jalgadele triipude värvimine – Atmosfäär

Järgnes loomakeste piltide välja mõtlemine. Kaalusime mitme variandi vahel, kuni jäime lõpuks selliste loomakeste juurde. Pildi kandmiseks valgele pinnale on hea nipp kasutada kalka paberit. Tuleb joonistada kujund paksu hariliku pliiatsiga kalka paberile, seejärel keerata kalka ümber ja kuna see paistab parajalt hästi läbi, tuleb paber paigutada sinna kohta, kuhu kujundit soovitakse ning siis piirjooned uuesti üle joonistada. Heledale pinnale jäävad õrnad hariliku jooned.

joonis lastelauale - Atmosfäär
joonis lastelauale – Atmosfäär
pildi kandmine värvitud puidule - Atmosfäär
pildi kandmine värvitud puidule – Atmosfäär
tahvlivärvi segamine - Atmosfäär
tahvlivärvi segamine – Atmosfäär

Me segasime ise oma tahvlivärvi, kuna poest ostetud tahvlivärv oli liiga vedel. Pealegi ei saanud loomakeste puhul kasutada rullikut vaid pidi kõik tegema väikse käsitööpintsliga. Kumbki loom sai värvitud vähemalt 4 korda tahvlivärviga, ning see oli kõige aeganõudvam töö terve laua kordategemise protsessi juures.

Tulemus sai väga vallatu ja ilus, ning praktiline pealekauba. Ei pea ostma lastetuppa lauda ja tahvlit mõlemat, seetõttu saab hästi ruumi kokku hoida. Rohkem pilte valminud tootest leiab siit lingilt.

enne-pärast-lastelaud
Lastelaud uues kuues ja vaheetapis, kus vana värv on juba eemaldatud. Päris algkujul pilti kahjuks ei teinud.

Kui tekkis lisaküsimusi mõne etapi kohta, küsi julgelt ja me vastame hea meelega! Või kui sul on mõni hea idee, kuidas eelpool kirjeldatud viimistlustöid teha lihtsamalt, kui meie tegime, kuulaksime su nõuandeid hea meelega. Kirjuta meile!