Peeglikapp maksist „Miniks”

posted in: Mööbliprojektid | 0

Viimasel ajal on hakatud rohkem hindama eestimaist funk stiili (funktsionalismi), mis on enamasti toodetud 1920-1930ndatel. Ka Atmosfäärini jõudis üks eriline peeglilaud, mis oli juba enne meie kätte sattumist läbi elanud üsna mitmeid transformatsioone.

peeglikapp vanas kuues
Peeglikapp vanas kuues

Peeglikapp kuulus Kalle vanaemale. Kuigi tegu on suurepärase mööbliesemega, ei ole meil kahjuks endal piisavalt ruumi, et seda kuhugi ära majutada. Üks sarnane peeglilaud on juba olemas ja magamistoas uhkeldamas. Seetõttu otsustasimegi peeglilaud korda teha ning pakkuda neile, kel seda rohkem vaja võiks minna.

Originaalis oli peeglikapi kapp hoopis pikem. Keegi oli minevikus ära lõiganud kapi vaheosa, mis arvatavasti tundus ebapraktiline ning tegi peeglilaua väikse korteri jaoks liiga pikaks ja suureks. Õnneks on peeglilaua lühendamine tulnud üsna hästi välja – laual on säilinud meeldiv kompaktsus. Praegusel kujul mahub peeglilaud ka hästi koridori – täispikk peegel kulub koridoris alati marjaks ära ja sahtlitesse on mõnus peita saapavikse ja harjakesi.

Näide pikast peeglilauast - foto Osta.ee-st
Näide pikast peeglilauast – foto Osta.ee-st

Samuti oli lauake üle värvitud heledama kollase värviga, mille me ettevaatlikult kaabitsaga eemaldasime. Eemaldasime ka kapile omase šellak-laki kihi, et lahti saada läikivast tumepruunist välimusest.

Peeglilaud pooleldi värvist puhas
Peeglilaud pooleldi värvist puhas

Tulemus sai selline nagu soovisime – peeglilaud omab mõnusat naturaalset muljet. Huvitav fakt on veel ka see, et enamasti on funk stiilis mööblil üsna omased kandilised laiad jalad, kuid antud peeglilaua mudelil on jalad muutunud kitsamaks, meenutades pigem 60ndate tikk jalgadel mööbliesemeid. Peale värvi eemaldamist tulid esile ka sahtlite imeilusad tappidega kinnitatud nurgad. Tugevad, vastupidavad ja esteetiliselt väga kaunid sahtlid teevad selle peeglikapi mudeli ka mõnusalt praktiliseks. Paljudel teistel funk stiilis peeglikappidel on ainult üks suur sahtel veidi ebapraktilise keskmise riiuliosa all.

Funk mööbli jalgade näide - foto Osta.ee-st
Funk mööbli jalgade näide – foto Osta.ee-st
Sahtlite tapikohad ja peened jalad
Sahtlite tapikohad ja peened jalad

Hetkel otsustasime jätta kapp puhastatud kujul oma uut peremeest ootama. Ei tahtnud teha lõppviimistlust ilma teadmata kliendi soove. Seega, kui sulle nüüd see peeglilauake silma jäi ja seda endale sooviksid soetada, võta meiega kiiresti ühendust ning anna teada oma soovist, mis toonis see kapp just sinu koju sobiks. Oleme nõus viimistlusmaterjalidena kasutama peitsi, õli või vaha, mis kõik jätavad puidutekstuuri õrnalt tooni alt välja kumama. Uuesti üle värvima seda mööblieset me ei kipu. Mõned vahade toonivalikud leiad altpoolt, kuid valikut on ka erksamate toonidega. Kindlasti tuleks tooninäidiseid tulla ise oma silmaga üle vaatama meie tööruumidesse, kus saame näidata suuremat valikut.

Funk peeglilaud - Atmosfäär mööbel
Vali ise sobiv viimistlus funk peeglilauale – Atmosfäär mööbel