Riidehoid lastele

Riidehoiud kõige pisematele

posted in: Uus mööbel | 0

Atmosfäär otsustas üle pika aja vastu võtta ühe suuremat sorti tellimuse laste garderoobidele. Tellija soov oli saada võimalikult naturaalsed riidehoiud, kuna tegu on Waldorfpedagoogikaga lastehoiuga. Igati tore ja rahulik pesake lastele Kalamaja Kopli piiril. Mõõdud ja lahendus oli tellijal üsna konkreetselt paigas, mistõttu jäi meil vaid tööle asuda ning erilisemate disainielementidega antud lahendust veidi kaunistada.

Garderoob / riidehoid lastele
Garderoob / riidehoid lastele

Soovitasime mõned üksikud muudatused konstruktsioonilises pooles. Näiteks tegime alumise pingiosa veidi pikema kui pealmise nagikonksude osa, et riidehoiud stabiilsemad saaksid. Lisasime ka võimaluse neid kahte suuremat osa üksteisest eraldada, mis teeb riidehoidude transportimise palju lihtsamaks. Seetõttu said need osad kokku pandud mööblipoltidega, mida on lihtne vajadusel lahti kruvida. Riiulid ja nagilaud on külgmiste seinte külge kinnitatud aga liimitud tüüblitega. Tüübliaukude tegemisel olid suureks abiks erinevad rakised.

Puidust rakised tüübliaukude tegemiseks
Puidust rakised tüübliaukude tegemiseks

Pingiosa tegime paksemast liimpuitplaadist kui ülemise osa, et saaks ikka kindel istumisalune ka täiskasvanutele. Samal põhjusel on ülemised riiulid tehtud üsna kõrged – nii mahuvad täiskasvanud riiulite alla istuma. Riiulitele plaanib uus omanik panna ilusad hoiukastid, kus oleks hea hoida laste asju.

Laste riidehoid
Kõrged riiulid, et täiskasvanud mahuksid nende alla istuma

Kogu lahendus sai kokkuvõttes ilus hele ja veidi skandinaavialiku välimusega. Peale põhjalikke lihvimisi, sai viimistluseks peale kantud kaks peitsikihti (vesialuselise valge peitsiga) ja kaks lakikihti (vesialuselise lakiga), mistõttu on riidehoide tulevikus lihtne hooldada. Kuna kasutatud on männipuitu, siis pintseldasime eraldi üle ka kõik oksakohad spetsiaalse oksalakiga, et need nii kiiresti kollaseks ei läheks. Okaspuude oksakohtadel on tavaks hakata pikema aja jooksul vaiku eraldama ning eriti silmapaistvad kollased jäljed jäävad tavaliselt valge värvi alt.

Puidu peitsimine - Atmosfäär mööbel
Puidu peitsimine valge vesialuselise peitsiga

Valged kolmnurgad sai nagilaudadele tehtud ikka teibi ja värvi tupsutamise teel. Nagikonksud valisime pastelsed rohelised ja sinised, kuna tellijal pidi ka ülejäänud ruumi rohelist värvi juurde tulema. Kõike kroonib külgseinal üks vallatu öökullinupp, mille külge saab vajadusel erinevaid asju riputada.

Puidust laste riidehoid - kaunistus / nagi
Riidehoiu kaunistus / nagi