Atmosfääri põll

Sünnipäevakink Atmosfäärile

posted in: Uudised | 0

Aasta tagasi 2. veebruaril 2015, sai ametlikult asutatud meie tore ettevõte Atmosfäär OÜ. Kuigi me tegime mööblit korda ja tegelesime taaskasutuse ning sisustusega juba aastaid varem, oli see siis rohkem enda, sugulaste ja sõprade tarbeks.

Tähistamaks Atmosfääri sünnipäeva, lasime endale teha vinged esinduspõlled. Algul oli küll idee teha ikka lihtsad igapäeva tööpõlled, kuid kuna tulemus sai meie arvates väga ilus, siis ei raatsi me neid lihvimistolmu ja värviplekkidega rikkuda. Eks neid töö tegemise põllesid jõuab ka veel teha!

Käsitsi tikitud logo
Käsitsi tikitud logo

Põlle tegemise juures oli meile oluline selle lõige. Mitte kõik põlled ei istu ilusti ja mugavalt. Internetist lõiget leida osutus keeruliseks, mistõttu saime ühe vana olemasoleva põlle pealt lõiked minule; Kalle põllele tulid lõiked enam-vähem peast – ees oli vaid üks suurem köögipõll, millelt šnitti sai võetud.

Logo saamiseks printisime selle õiges suuruses paberile. Paberil logo asetasime põllele õigesse asukohta ja kinnitasime nööpnõeltega. Siis tegime logo joontele suure sukanõelaga augud sisse ning edasi tuli abiks õmbluskriit, millelt kaapisime veidike kriidipulbrit. Tugevalt hõõrudes sai kriidipulber nendesse aukudesse aetud ja kui paberi hiljem eemaldasime, jäid riidele pisikesed kriiditäpid tähtede olulisematesse kohtadesse. Täpid said ühendatud valge pliiatsiga. Lõpuks tuli üle korrigeerida tähtede pikkused, tehes joonlauaga jooned tähtede alla ja üles ning siis sai tikkima hakata.

Logo tikkimine põllele
Logo tikkimine põllele

Tikkimine on omaette suur teadus, milles me ise nii profid ei ole, mistõttu lasime seda teha ühel hobi-profil ehk mu emal. Teame vaid, et tikkimismeister oskas soovitada ühte head raamatut, juhul kui edaspidi tekib soov ise tikkimisega tegeleda – „Sinu kord tikkida” (Autor Külli Reinup) – kust näeb pilte ja saab lugeda erinevaid õpetusi.

Atmosfääri põll
Atmosfääri põll

Kogu tulemus tuli täpselt meie meeldimise järgi lihtne ja viisakas. Käsitsi tikitud logod annavad veel eriti vürtsi juurde – selliseid põllesid ei ole kindlasti kellelgi teisel!

Atmosfääri sünnipäev
Atmosfääri sünnipäev