Kontoritool - Atmosfäär mööbel

Kaks kulunud kontoritooli uuesti šikiks!

posted in: Mööbliprojektid | 0

Mõni aeg tagasi sai Atmosfäär ühelt ettevõttelt toolid, mida neil enam vaja ei läinud. Toolid oleksid oma elupäevad lõpetanud prügimäel, nagu enamus erinevate ettevõtete vanast kontorimööblist, kuid sel puhul oli tegu keskkonnast hoolivate inimestega ning enam-vähem korralike toolide prügimäele viimine ei tundunud kõige parem lahendus.

Kulunud metallist toolid enne korda tegemist
Kulunud metallist toolid enne korda tegemist

Meie olime igaljuhul toolide üle väga rõõmsad. Tegelikult ei olnud neil toolidel ju muud vaja teha, kui istumisaluse poroloon ja katteriie välja vahetada, metallist osad aerosool värviga üle pihustada ning uus šikk välimus oligi saavutatud!

Aega läks ainult katteriide leidmisega. Olin veendunud, et uus riie võiks tulla triibuline. Ideaalis veel musta-valge triibuline. Sellist kangast aga oli minu suureks üllatuseks väga raske leida! Lõpuks pidingi tegema kompromissi ning võtma triibulise kanga hallide varjunditega. Positiivne selle kanga puhul on see, et kui see määrduma peaks, on seda vähem märgata kui valge-musta triibulise kanga puhul.

Katteriide vahetamine ümmargusel toolil ei ole üldse kontimurdev tegevus. Tuleb lõigata sobiva suurusega uus riidetükk (ära unusta keeramisvarusid!) ning klammerdamist peaks alustama vastasservadest. Ainus mure, mis võib tekkida on see, et tavalised käsiklammerdajad ei pruugi olla piisavalt tugevad, et puidu sisse minna ja riiet kinni hoida. Atmosfäär kasutab spetsiaalset klammerdajat, mis käib koos kompressoriga, kuid eks kaubandusvõrgus leidub igasuguseid versioone ning võib-olla on ka kvaliteetsemaid käsiklammerdajaid ilma kompressorita.

klammerdamise_juhis
Klammerda esimesena vastas servad igalt poolt
Tooli katteriide serva keeramine - Atmosfäär
Keera kanga serv enne klammerdamist alla nii, nagu pildil on näha. Siis ei hakka kangas hargnema.

Metallist osad sai üle pihustatud seekord Mastonsi spreivärviga (must 122). Tulemus jäi ilus siidjas ja pisut läikiv, ning pihusti ise oli ka piisavalt hea. Osad spreid tekitavad palju pritsmeid ning peaaegu võimatu on saada kaunist ühtlast tulemust. Matt tulemusega oleks me ka rahul olnud, kuid matt värv võtab jube kiiresti igasuguseid purusid ja tolmu külge, mistõttu läikivamat ipinda on väga palju lihtsam hooldada. Spreid kulus üks terve purk kahe tooli peale.

Metallist tooli värvimine - Atmosfäär mööbel
Metallist tooli värvimine
Metallist toolide värvimine
Üle värvitud metallist toolid

Kuna meil endal kodus ei ole rohkem toole vaja, on kordatehtud toolid müügis meie kodulehel kodu otsivate toodete all. Kui sinu koju sobiksid need toolid hästi, tee üks keskkonnasõbralik tegu ning osta uute tehasest tulnud toolide asemel hoopis käsitsi korda tehtud toolid meilt!

Metallist toolid uues kuues - Atmosfäär
Metallist toolid uues kuues – Atmosfäär